Мораторій на ексгумацію польських поховань в Україні може бути знятий після того, як польська сторона надасть своє бачення легалізації та відновлення українських пам’ятників на території Польщі.

Про це в інтерв’ю телеканалу «1+1» повідомив глава Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Ми готові припинити цей мораторій за умови, що ми зможемо домовитися з польською стороною, яка оголосить своє бачення того, як будуть легалізовані українські пам’ятники на польській території, яким чином польська держава буде думати про відновлення знищених пам’яток», — сказав В’ятрович.

Він також прокоментував інформацію про нібито заборону на в’їзд йому до Польщі, назвавши це інструментом тиску.

«Це інструмент тиску і певної гри, ніяких документів, які б щось підтверджували, немає і не буде», — заявив глава Інституту національної пам’яті.

Український інститут національної пам’яті ініціював мораторій на ексгумацію поляків в Україні у відповідь на серію вандалізмів проти українських пам’ятників у Польщі та зокрема на демонтаж українського пам’ятника в селі Грушовічі під Перемишлем. Польська влада ці акти наруги не засудила, а останній навіть назвала законним.

За даними польських ЗМІ, Варшава заборонила в’їзд до Польщі В’ятровичу. У МЗС Польщі цю інформацію офіційно не підтвердили. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ
  • Україна готова захищати В’ятровича, якому могли заборонити в’їзд до Польщі — Клімкін
  • В’ятрович назвав тиском з боку Польщі можливу заборону на в’їзд
  • Історичні суперечки не вплинули на ставлення до українців у Польщі – Дещиця
  • Дещиця: Польща має рахуватись з українським баченням історичної політики

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here